Včely milují kanabis a to by mohlo pomoct obnovit jejich populaci

VÝSADBA ĎALŠÍCH KONOPE BY MOHLA POMÔCŤ UDRŽAŤ POPULÁCIU VČIEL

Včely sú veľkými fanúšikmi konope a nedávna štúdia ukázala, že čím vyššie sú rastliny konope, tým väčší je počet včiel, ktoré sa im hrnú.  nové hľadanie, vedené vedcami na Cornell University a uverejnené minulý mesiac v časopise Entomológia životného prostredia, ukazuje, že ľudia nie sú jedinými fanúšikmi konope. Výsledky tiež posilňujú a publikovaná štúdia minulý rok na Colorado State University, ktorý objavil to isté.

Štúdia ukazuje, že včely sú pre konope veľmi priťahované kvôli bohatým peľovým zásobám rastlín a vedci by tak mohli pripraviť cestu, ako nájsť nové spôsoby, ako podporiť ich populáciu aj kvetinové populácie.

Podľa štúdie, čím väčšia je plocha, na ktorú sa vzťahuje konopná rastlina, tým je pravdepodobnejšie, že včely v tejto oblasti roja. Navyše väčšie konopné rastliny majú oveľa väčšiu pravdepodobnosť prilákania včiel, pričom vyššie rastliny priťahujú 17-krát viac včiel ako kratšie rastliny.

Štúdia tiež zistila, že v priebehu času stále viac a viac včiel navštevovalo konopné plochy častejšie. Rovnako ako u ľudí, takmer to vyzerá ako ústa, včely komunikujú dobré tipy.

Vedci tiež zistili, že komerčné pestovanie konope môže podporovať až 16 rôznych druhov včiel ako v severovýchodných Spojených štátoch.

Výsledky sa môžu zdať zvláštne, pretože kanabis nevytvára sladký nektár, ktorý produkujú iné typické odrody kvetov, aby prilákali hmyz. Konope kvet tiež nemá svetlé farby, ktoré priťahujú hmyz. Peľ produkovaný samčími kvetmi je však pre 16 včelích poddruhov štúdie veľmi príťažlivý z dôvodov, ktoré stále nie sú známe.

Samičky kvetov, rodu, ktorý ľudia radi fajčia kvôli svojim intoxikačným a upokojujúcim účinkom, včely v zásade ignorujú, pretože tieto rastliny nevylučujú nektár, považujú sa za med a nie sú opeľujúce.

Autor štúdie napísal:

«  Rýchle rozšírenie výroby konope v Spojených štátoch môže mať dôležité dôsledky pre ekosystémovú dynamiku opeľovania.

Ako plodina na konci sezóny, ktorá kvitne v období sezónneho nedostatku kvetov, môže mať konope obzvlášť silný potenciál na zlepšenie populácií opeľovačov a následné služby opeľovania plodín nasledujúci rok vyplnením medzier. nedostatok zdrojov na konci sezóny. 

Dôsledky sú tak presvedčivé, že majú zásadný vplyv na utrpenie včelích populácií v Spojených štátoch.

ZDRAVÉ VČELÁRSKE ODVETVIE JE PRE ZDRAVÉ POĽNOHOSPODÁRSTVO NEOCENITEĽNÉ

Včela je možno jedným z najdôležitejších opeľovačov v poľnohospodárstve. Šíri mužské pohlavné bunky z kvetov na ich náprotivky v prirodzenom procese, ktorý je veľmi dôležitý pre rozmnožovanie rastlín.

Mnoho kultúr by neexistovalo bez včiel v čase kvitnutia. Výnos a kvalita plodín by sa výrazne znížila bez opelenia včely.

Americkí poľnohospodári a producenti každý rok naďalej nakŕmia viac ľudí využívajúcich menej pôdy. Produkujú množstvo výživných a bezpečných potravín. Včely medonosné sú neoddeliteľnou súčasťou tohto moderného poľnohospodárskeho úspechu. Odhaduje sa, že v Spojených štátoch je dnes približne 2,7 milióna včelstiev, z ktorých dve tretiny každý rok putujú po krajine, aby opeľovali plodiny a produkovali med a včelí vosk. Kalifornský mandľový priemysel vyžaduje približne 1,8 milióna včelstiev, aby primerane opeľoval takmer milión hektárov sadov mandľových nosičov.

Keď včely zbierajú peľ a nektár na prežitie, opeľujú plodiny, ako sú jablká, brusnice, melóny a brokolica. Niektoré plodiny, vrátane čerešní, sú na opelení včiel závislé 90%.

Podľa Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo majú opeľovatelia hodnotu medzi  235 a 577 miliárd dolárov po celom svete kvôli ich kľúčovej úlohe pri pestovaní svetových plodín. Iba v Spojených štátoch to znamená, že včely sú zodpovedné za 20 miliárd dolárov v národnej poľnohospodárskej produkcii. Bez včiel sa môžeme rozlúčiť s mandľami, čučoriedkami, melónmi, vodovými melónmi a inými plodinami.

Autori štúdie objasnili, že kombinácia včiel a konope neznamená, že by sa ľudia mali obávať, že by peľ bohatý na kanabinoidy vplával do ich stravy a že včely by sa nezačali vyrábať. z med obohatený o tetrahydrokanabinol (THC), tak príjemné, ako sa môže zdať.

Podobne prítomnosť kanabinoidov ako THC v peľoch konope “je je nepravdepodobné, že ovplyvní vývoj včiel kvôli strate kanabinoidných receptorov u hmyzu. 

Aj keď sa často radi zameriavame na rekreačné alebo liečivé využitie konope sativa L, v jeho jedlých, fajčiteľných a pomstychtivých formách, tento nový výskum ukazuje, že rastlina môže skutočne pomôcť prírode a poľnohospodárstvu neuveriteľnými spôsobmi. dôležité.

Share this post

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *